Samsung patentuje soczewki rozszerzonej rzeczywistości

Okulary Google Glass dla większości z nas były drogim gadżetem, o którym można było poczytać w sieci - jednak były one także prawdziwym przełomem ukazującym możliwości jakie dać może technologia rozszerzonej rzeczywistości po jej dopracowaniu. Teraz widzimy zwiastun tej przyszłości - Samsung opatentował właśnie inteligentne soczewki.

Koreańskiemu gigantowi udało się uzyskać u siebie w kraju patent na soczewki kontaktowe, które będą potrafiły wyświetlać obraz bezpośrednio w oku użytkownika, a interakcja z urządzeniem poprzez mruganie. Urządzenie to nie będzie musiało być mocne - tak w zasadzie to będzie tylko miniaturowy wyświetlacz z antenami bezprzewodowymi, a cała "magia" będzie miała miejsce w smartfonie czy innym towarzyszącym im urządzeniu - być może zasilanie soczewek również będzie bezprzewodowe, dzięki czemu nie trzeba będzie co chwile ich zdejmować by je podładować.

Czyli mówimy o czymś o możliwościach zbliżonych do Google Glass lecz dużo mniejszym, wygodniejszym i mniej widocznym - urządzeniu, które jeszcze parę lat temu pozostawało głęboko w sferze science-fiction, dziś zaś wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Źródło: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/25989/samsung-patentuje-soczewki-rozszerzonej-rzeczywistosci