Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach

IEM 2016, czyli mistrzostwa świata w grach komputerowych to jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Intel Extreme Masters rozpocznie się w piątek w Katowicach. Imprezie towarzyszyć będą targi gier i technologii komputerowych.

Finały IEM goszczą w Katowicach już po raz trzeci, tegoroczna edycja jest dziesiątą jubileuszową całej imprezy. – Jesteśmy dumni, że to właśnie w Katowicach, po raz trzeci, odbywa się finał prestiżowych rozgrywek e-sportowych Intel Extreme Masters. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach Spodka i miliony przed komputerami na całym świecie gwarantują doskonałą promocję Katowic o globalnym zasięgu. Znów zobaczymy Katowice w mediach w Japonii, USA, czy Brazylii. To dowód na to, że warto inwestować w duże wydarzenia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Finał mistrzostw świata w Spodku zgromadzi zawodników, wyłonionych w drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Najlepsi gracze na świecie będą walczyć o jedno z najcenniejszych trofeów w e-sporcie – puchar Intel Extreme Masters oraz 500 tys. dolarów, bo tyle wynosi pula nagród katowickich finałów. W tegorocznej edycji zawodnicy będą rywalizować podczas rozgrywek League of Legends, Star Craft II oraz Counter Strike: Global Offensive.

Równolegle do finałów IEM w Spodku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać będą się targi gier, rozrywki elektronicznej i technologii komputerowych, w trakcie których najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują swoje produkty. Także tu powstanie, licząca 200 stanowisk, strefa Free to Play.

Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach rozpocznie się w piątek. Wejście na imprezę jest bezpłatne, bilety uprawniają jedynie do wcześniejszego wejścia z ominięciem kolejek.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/slask/iem-2016-w-katowicach-informacje-o-intel-extreme-masters-2016/y8v3b7