Intel postanowił dać komputerom ludzki wzrok

 
Real Sense to rozwiązanie Intela dzięki któremu twój komputer, tablet, smartfon, ale też samochód czy robot, będą cię widziały dokładnie tak, jak ty widzisz jego - w trzech wymiarach.
 

Zdecydowana większość zwierząt posiada parę oczu. Zdecydowana większość ssaków naczelnych posiada widzenie stereoskopowe, czyli możliwość postrzegania głębi i odległości. Możecie się sami przekonać, o ile życie bez widzenia głębi byłoby cięższe. Zamknijcie jedno oko, dłonie wyciągnijcie na szerokość ramion. Wystawcie palce wskazujące i następnie spróbujcie je ze sobą zetknąć. Szanse, że wam się nie uda są niemal 100%. Sami widzicie, jak ważna jest głębia widzenia. A teraz Intel chce, żeby nasze urządzenia widziały nas tak, jak my je.

Kilka lat temu stwierdziliśmy w Intelu, że trzeba sprawić, żeby nasze urządzenia rozumiały nas tak, jak my rozumiemy siebie nawzajem - tłumaczył mi Paul Tapp z Intela - Chodzi o rzeczy takie jak język ciała, mowa, żeby móc uciec od klawiatury i tego cholernego touchpada. Myszka jest bardzo precyzyjnym narzędziem, ale jeśli dasz ją dwulatkowi, to wsadzi ją sobie do buzi. To po prostu nie jest naturalny sposób interakcji.

Intel chce przekształcić komputery z zimnych maszyn w urządzenia, które będą rozumieć nasze emocje i które będą pracować dla nas, a nie my dla nich, wyjaśniał Tapp. Jakie rozwiązanie ma w tym pomóc?

Komputery od dawna nas słyszą - możemy np. głosowo wydawać im polecenia. A Intel za pośrednictwem technologii Real Sense chce, żeby teraz widziały nas stereoskopowo.

Łatwo było dać komputerowi możliwość widzenia albo rozumienia języka naturalnego - tłumaczy Tapp - Dużo trudniej było z wyposażeniem go w "ludzki" sposób widzenia świata. Teraz wszystko jest dwuwymiarowe - ekrany są dwuwymiarowe, kursor myszki porusza się w dwóch wymiarach. A dzięki kamerze 3D urządzenia zaczynają widzieć tak, jak my. Zbliżamy technologię do natury.

Trójwymiarowa kamera Real Sense składa się z trzech elementów:

- zwykłej kamery

- kamery na podczerwień

- projektora podczerwonego światła laserowego.

 

Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,19185494,intel-postanowil-dac-komputerom-ludzki-wzrok.html